Az idén húsz éves Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Tanszék legfontosabb feladata a kelet-magyarországi régió szakorvosképzésének, továbbá a graduális egyetemi oktatásnak megszervezése, kialakítása és bevezetése, továbbá Debrecen és a régiónk fekvő és járóbeteg rehabilitációjának ellátása. Mátyus László professzor, az Általános Orvostudományi Kar dékánja szerint a tanszék létrejötte meghatározó szakmai előrelépést jelentett az orvosképzés és a betegellátás területén.
A tanszék munkatársai aktívan részt vesznek a graduális képzésben, többek között az Általános Orvostudományi Karon a rehabilitációs medicina szakterület magyar és angol nyelvű oktatásában, ezen kívül a gyógytornász, a logopédus és a komplex rehabilitáció MSc képzésében. A posztgraduális szakorvosképzésben irányításuk mellett az elmúlt tíz évben öten szereztek rehabilitációs medicina szakvizsgát, jelenleg öten vesznek részt a képzésben. A tanszék tudományos tevékenységének fókuszában a poststroke betegek alsó és felső végtagi funkcióinak javítását célzó innovatív módszerek állnak, de kiemelt figyelmet fordítanak például az obezitás, az agy- és a traumás sérültek, a dializáltak, a vesetranszplantáltak és a krónikus vesebetegek rehabilitációjára is. A tanszéken az elmúlt években hárman szereztek PhD-fokozatot.
A klinika a régió legnagyobb kapacitású rehabilitációs intézménye fejlett technológiájú eszközparkkal, innovatív terápiás lehetőségekkel segíti a betegek felépülését. Az intézmény a még magasabb színvonalú ellátás érdekében hozta létre a Közösen a Rehabilitációért Alapítványt.