Mozgáskorlátozottak Baranya Megyei Egyesülete (MBE) 1978-as megalakulása óta a Baranya megyében élő mozgáskorlátozottak – mintegy tízezer fő – és családjaik érdekében tevékenykedik, képviseli és védi érdekeiket. Az egyesület – 1998-tól közhasznú szervezetként – tíz, kistérségekhez kapcsolódó helyi csoportban végzi munkáját, az MBE alapszabálya szerint, küldöttközgyűlésének elvi irányításával, amely a választott elnökség munkájában manifesztálódik.
Az egyesület kiemelt feladatának tekinti a hátrányos helyzetű, a fogyatékkal élő és ezen belül különösen a mozgáskorlátozott honfitársaik munkavállalásának elősegítését, ennek érdekében több munkáltatóval, köztük rehabilitációs cégekkel áll kapcsolatban, rehabilitáció utáni munkába állás, továbbképzés céllal.
Ugyancsak fontos feladat a megváltozott munkaképességű, de munkaképes emberek rehabilitációja, képzése, átképzése, illetve továbbképzése annak érdekében, hogy megváltozott munkaképességüknek megfelelő munkakörök betöltésére váljanak alkalmassá. Ennek érdekében számos szervezettel, alapítvánnyal munkaügyi, egészségügyi, oktatási- és képző intézményekkel tart fenn az egyesület szinte napi kapcsolatot.
A képviseleti demokrácia elvének megfelelően az MBE képviseli a tagságot társadalmi, állami, közigazgatási szervek előtt, illetve az 1981-ben megalakult ernyőszervezetben, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségében (MEOSZ) is.
Nem hagyhatók figyelmen kívül az egyesület tagjai számára szervezett közművelődési, és sport programok, kirándulások, bel- és külföldi túrák, üdülések, valamint az évfordulókhoz kapcsolódó, a tagság számára szervezett rendezvények, programok, kiállítások sem.
Az Egyesületk nyitott, soraiba várja a megyében élő mozgáskorlátozott sorstársakat, de nyitott abban az értelemben is, hogy tagjainak kezdeményezéseit, javaslatait felkarolva, azokat programjába építse.