Megosztás

Az Abigél Közhasznú Egyesületet tíz autizmusban érintett család hozta létre 2010-ben. Csatlakozott hozzánk néhány pedagógus is, akik részt vettek gyermekeink nevelésében, oktatásában.

Kővári Edit, az egyesület elnöke nyitott személyiségével, rátermettségével ügyesen kiépítette a kapcsolatot a helyi önkormányzattal, oktatási-, szociális intézményekkel, szervezetekkel – köztük társszervezetével, a Nógrádi Autizmus Alapítvánnyal. Az Elnökség és a tagság nagy terveket szőve segítették munkáját. Még a megalakulásunk évében szoros együttműködés alakult ki a fővárosi Autizmus Alapítvánnyal és a Vadaskert Alapítvánnyal.

CÉLJAIK:

  • Élethosszt érintő, életminőséget javító autizmus specifikus ellátások, szolgáltatások megvalósítása a helyi városvezetéssel együttműködésben.
  • Befogadó, támogató, segítő társadalmi attitűd.
  • Az autizmusban érintett salgótarjáni és annak vonzáskörzetében élők felkutatása, közösségbe való építése.
  • Szükségletekre és igényekre reagáló szolgáltatások, közszolgáltatások, ellátások létrehozása, fenntartása, javítása.
  • Beépülés a társadalmi köztudatba, integrálódás természetes, befogadó társadalmi attitűd elérése.
  • Saját kompetenciákból adódó segítségnyújtás más civil kezdeményezések számára a kiegyenlített területi ellátások érdekében.


A célcsoport feltérképezése, bevonása, a problémák, igények, szükségletek és a tagságban, érintett családokban rejlő lehetőségek feltárása.

Stratégia felépítése, tennivalók és rendelkezésre álló erőforrások összehangolása a megjelenő szükségletekre és meglévő, kiaknázható erőforrásokra építve, azok lépésekre bontása.

Információk rendelkezésre állnak a megjelenő pályázati lehetőségekhez, a szolgáltatások fejlesztéséhez.

Megjelenhet a társadalmi köztudatban az autizmussal élőket képviselő fórum.

Megjeleníthető tevékenység a támogatók kereséséhez, bevonzásához.

Egyfajta erőt képviselhet az érdekérvényesítés szempontjából a helyi érdekérvényesítés, más induló civil kezdeményezések, a képzett szakemberek számára. Információs bázissá válhat a közszolgáltatások, az integrációt, befogadást megvalósító csoportok, az ellátó intézmények és azok dolgozói számára.

Önkormányzati segítség nyújtás a Nógrádi Autizmus Alapítvány támogatásával állandó helyszín létrehozása érintett családok számára:

  • közösségépítő programok, szülősegítő szolgáltatások működtetéséhez,
  • számítástechnikai eszközök és internet ingyenes használata az információkhoz való hozzájutáshoz, a papíralapú információs anyagok tárolásának helyszíne,
  • ugyanezekkel az eszközökkel lehetőség nyílik vizuális segédeszközök készítésére,
  • személyes kapcsolatfelvétel helyszíne az egyesületünkkel.