Ez a szöveg könnyen érthető.
Az egyenlő esélyű hozzáférés azt jelenti, hogy
minden ember a környezetét értheti, biztonságban érzi magát.
Az akadálymentesítés azt jelenti, hogy
minden ember akadályok nélkül élheti az életét.
Akadálymentesítés például
a rámpa,
a hangos beszélő lift,
a könnyen érthető szöveg.
Az oldalról továbbmehet menüpontokra kattintva.
A menüpontokra kattintva olvashat az egyenlő esélyű hozzáférésről.
Letölthet könyveket a fogyatékosságügy témájából.
Olvashat a jelnyelvi tolmácsok igényléséről.
Jelnyelvi tolmács a siket embereknek fordítja le a beszédet kézjelekkel.
Olvashat az audio-narrációról.
Az audio-narráció a látássérült embereknek segít a látható információk elmesélésével.
A szöveg olvasásához érdemes segítséget kérni.
Az egyenlő esélyű hozzáférés (EEH) elve akkor érvényesül, ha a környezet mindenki számára akadálymentes, kiszámítható, értelmezhető és érzékelhető. A következőkben az EEH biztosítását támogató szakmai tartalmak, jogszabályi hivatkozások és szolgáltatások érhetők el. Az EEH menüpont alá kerültek feltöltésre a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány elektronikus kiadványaiból, valamint a lezárult MONTÁZS és TÁRS projektek szakanyagai.
Audionarráció: A menüpont alatt a szolgáltatás rövid leírása és az audio-narrációval foglalkozó szakemberek listája érhető el.
Egyenlő esélyű hozzáférés: A menüpont alatt az EEH-hoz kapcsolódó különböző fogalmak, jogszabályi idézetek és a fizikai akadálymentesítés témakörébe tartozó szabályozók olvashatók.
Jelnyelvi tolmácsszolgáltatás: A menüpont alatt a jelnyelvi tolmácsszolgáltatáshoz kapcsolódó fogalmak, a szolgáltatás alapvető információi és a jelnyelvi tolmácsszolgálatok címjegyzéke érhető el.
Kiadványok: A menüpont alatt a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közalapítvány kiadásában korábban megjelent néhány elektronikus szakanyag, valamint a lezárult MONTÁZS és TÁRS projektben készült kiadványok és lefordított cikkek érhetők el.